Drevené sudy

Dodávame sudy rakúskej značky FASSBINDEREI STOCKINGER so sídlom vo Waidhofen an der Ybbs, vinárskej oblasti Wachau. Majiteľ firmy Franz Stockinger spojil dlhoročné skúsenosti a odborné poznatky do súladu s vysoko kvalitnými drevenými sudmi a špičkovými vínami.

Výnimočnosťou kvality sudov Franza Stockingera je sušenie surového dreva výhradne za prirodzených klimatických podmienok až do 7 rokov.

Tento rodinný podnik sa pýši tradíciou už viac ako 300 rokov. Franz Stockinger prevzal frmu v roku 1990 a v súčasnosti zamestnáva 18 kvalifkovaných pracovníkov.

Zaujímavosťou je, že výrobca vyváža 80 % svojej produkcie. Sudy Franza Stockingera nájdete u najznámejších vinárov z celého sveta vo Francúzsku, Taliansku, Nemecku, Portugalsku, Chile a samozrejme aj na Slovensku.

Referencie Franza Stockingera:

Slovensko:
Víno Mrva & Stanko, Víno Matyšák, Mavín – Martin Pomfy, Víno Levice...

Česká republika:
Vinselekt Michlovský...

Francúzsko:
Gauby, Dagueneau, Roulot, Charlopin, Château Montus, Ramonet, Remi Jobard,…

Taliansko:
Conterno, Angelo Gaja, Jermann, Ferrari, Antonelli, Feudi di San Gregorio, Badia a Coltibuono, Scavino,…

Nemecko:
Wittmann, Becker, Fürst, Huber, Molitor, Rebholz,…

Rakúsko:
E. Triebumer, Loimer, Knoll, Jurtschitsch, Schiefer, Nittnaus, Johanneshof Reinisch,…

Zrenie

Tie najlepšie vína si zachovávajú svoju tradíciu zrenia v sudoch. Od klasických barikových sudov s objemom 225 litrov cez 300 až 500 litrové, ktoré nachádzajú čím ďalej väčšiu obľubu.

Skladovanie

Na uskladnenie vína sú vhodné sudy väčších objemov. Čím je sud väčší, tým je dýchanie menšie. Výber rôznych veľkostí a vypálenia v závislosti od dostupných priestorov a požadovaného výsledku.

Kvasenie

Kvasné sudy rôznych veľkostí a vybavenia podľa požiadavky.